Hoe een grafietelektrode COA te lezen: ASTM C611, ASTM C769 en de cijfers die er toe doen

Oct 29, 2026 Laat een bericht achter

Een grafietelektrode-COA is alleen bruikbaar als achter elk cijfer de batch, het type en de testmethode worden vermeld. De elektrische weerstand en bulkdichtheid van de grafietelektrode zijn de twee lijnen die als eerste moeten worden gelezen: voor 250 mm UHP wordt de weerstand gemeten op of onder 6,5 μΩ·m volgens ASTM C611, met een bulkdichtheid op of boven 1,68 g/cm³ en een buigsterkte op of boven 11,0 MPa.

 

Wat certificeert een grafietelektrode COA eigenlijk?

 

Het certificeert de gemeten eigenschappen van een specifieke partij elektroden, en niets meer. Dat is een opzettelijk beperkte claim, en als je begrijpt hoe beperkt deze is, voorkom je de meeste ruzies die ontstaan ​​nadat een zending is aangekomen.

Een COA is geen prestatiegarantie. Er staat niet in hoe lang een kolom meegaat, hoeveel ton staal hij zal helpen produceren, of dat hij tijdens gebruik kapot zal gaan. Wat het doet, is vastleggen dat een monster uit een genoemde partij volgens een genoemde methode is getest en een bepaald resultaat heeft opgeleverd. Als er een geschil ontstaat, is dat het bewijs waarop de claim is gebaseerd. Daarom is een COA zonder batchnummer heel weinig waard, en een COA zonder testmethode minder waard dan het papier waarop het is gedrukt.

De nuttige onderdelen van het document zijn daarom vier: de batchidentificatie, de diameter en kwaliteit, de testmethode die bij elke eigenschap wordt genoemd, en de gemeten waarde zelf. Een COA dat aan alle vier de voorwaarden voldoet, is te vergelijken met een specificatie en met het COA van een andere leverancier. Een die alleen het laatste biedt, kan worden gelezen maar niet worden getest.

Het onderscheid tussen een gemeten waarde en een typische specificatie is het onderscheid dat kopers het vaakst over het hoofd zien, en is het gemakkelijkst te zien op onze gepubliceerde informatie.Specificaties UHP-grafietelektrode, waarbij de waarden worden vermeld als productlimieten in plaats van als batchmetingen. Voor 250 mm UHP zijn onze gepubliceerde waarden een weerstand van 6,5 μΩ·m of minder, een stortdichtheid van 1,68 g/cm³ of meer, een buigsterkte van 11,0 MPa of meer, een as van 0,5% of minder en een CTE van 1,1–1,5 ×10⁻⁶/graad. Dat zijn de cijfers waartegen een batch-COA moet worden afgemeten. Voor RP en HP, waarbij geen batchcertificaat is bijgevoegd, worden de equivalente waarden vermeld als een typische specificatie - en een typische specificatie is een verklaring over de kwaliteit, niet over de elektroden in de container.

 

Wat vertelt de weerstand van ASTM C611 u?

 

ASTM C611 is de standaardtestmethode voor de elektrische weerstand van vervaardigde artikelen van koolstof en grafiet, en het is het meest bruikbare nummer op het certificaat omdat het rechtstreeks verband houdt met de prestaties van de oven.

Weerstand is de weerstand van het grafiet tegen stroomdoorgang. Elke eenheid ervan zet het geleverde vermogen om in warmte in de kolom in plaats van in warmte in de boog. Daarom worden de specificaties strenger naarmate de kwaliteit stijgt: RP wordt vermeld op of onder 8,0 μΩ·m als een typische specificatie, HP op of onder 6,5 μΩ·m, en UHP op of onder 6,5 μΩ·m gemeten op onze 250 mm-specificatie. Een elektrode met een hogere weerstand is niet alleen minder efficiënt; het wordt over de hele lengte heter, en die interne warmte drijft oxidatie van de zijwanden aan.

Het correct lezen van de regel vereist drie gewoonten. Controleer eerst of de methode een naam heeft. Een cijfer van 6,2 zonder methodereferentie kan niet worden vergeleken met een specificatie geschreven tegen ASTM C611, omdat de weerstandsmeting gevoelig is voor de geometrie van het monster en de contactopstelling. Ten tweede, controleer de eenheid: μΩ·m is de werkeenheid in dit vak, en een certificaat dat ohm-centimeters vermeldt is niet verkeerd, maar is niet direct vergelijkbaar. Ten derde: vergelijk de waarde met de band van de kwaliteit in plaats van met het nummer van de vorige leverancier, omdat twee leveranciers beide qua specificatie kunnen verschillen en toch van elkaar kunnen verschillen.

Het weerstandscijfer vertelt u ook iets dat niet op het certificaat staat. Een batch aan de krappe kant van de specificatie heeft meer marge tegen de interne verwarming die oxidatie veroorzaakt. Daarom kijken kopers die lange campagnes voeren vaak naar waar in de band een batch zich bevindt in plaats van alleen of deze is geslaagd.

 

Wat vertelt de elastische modulus van ASTM C769 u?

 

ASTM C769 dekt de elastische modulus van grafiet, en het is de eigenschap die eerder spreekt over mechanisch gedrag dan over elektrische prestaties. Het beschrijft hoeveel het materiaal doorbuigt onder belasting, wat bepaalt hoe een kolom reageert op buiging en op de behandeling die deze ondergaat tussen de werf en de oven.

De elasticiteitsmodulus is in twee situaties het belangrijkst. De eerste is een kolom die onder een hoek wordt geplaatst of die zijdelingse belastingen ondervindt, waarbij een hogere modulus minder doorbuiging en dus minder spanningsconcentratie op de verbinding betekent. De tweede is handling: een elektrode die herhaaldelijk wordt opgetild, verplaatst en vastgeklemd, wordt onderworpen aan belastingen die het lichaam van de kolom moet absorberen, en de modulus maakt deel uit van wat voorspelt of de elektrode dit doet zonder te barsten.

De relatie met buigsterkte is de moeite waard om te vermelden, omdat deze twee vaak met elkaar worden verward. Buigsterkte, gespecificeerd op of boven 11,0 MPa op onze 250 mm UHP-specificatie, beschrijft de belasting waarbij het materiaal breekt - en een certificaatlezer die dieper wil gaan, kan degrafietelektrode COAmethode achter dat cijfer. De elastische modulus beschrijft hoe het zich vóór dat punt gedraagt. Een certificaat dat het één zonder het ander rapporteert, geeft u de helft van het mechanische beeld.

ASTM C769 wordt niet altijd gerapporteerd op elk batch-COA, en de afwezigheid ervan is niet automatisch een alarmsignaal, maar de afwezigheid ervan zou de vraag moeten oproepen waarom. Een leverancier die desgevraagd het cijfer kan overleggen, is een leverancier die over de gegevens beschikt; iemand die dat niet kan, werkt mogelijk vanuit graadtypische waarden in plaats van vanuit metingen.

 

Hoe veranderen bulkdichtheid, CTE en as de prestaties?

 

Drie eigenschappen maken de set compleet, en elke eigenschap verwijst naar een afzonderlijke faalmodus.

De bulkdichtheid, op of boven 1,68 g/cm³ voor UHP en 1,65 g/cm³ voor HP als typische specificatie, beschrijft hoeveel grafiet er in een eenheidsvolume is verpakt. Een hogere dichtheid betekent over het algemeen minder poriën, en minder poriën betekenen minder oppervlak dat wordt blootgesteld aan oxidatie en een betere mechanische integriteit. Het is ook de eigenschap die het meest gevoelig is voor de manier waarop de elektrode werd gevormd en gegrafitiseerd. Daarom is een dichtheidscijfer onder de graadband een signaal dat de moeite waard is om te onderzoeken in plaats van een afrondingsverschil.

CTE, bij 1,1–1,5 ×10⁻⁶/ graad voor UHP, tot 2,2 ×10⁻⁶/ graad voor HP en tot 2,5 ×10⁻⁶/ graad voor RP als typische specificatie, beschrijft hoeveel het materiaal uitzet per graad temperatuurstijging. Het is de eigenschap die de weerstand tegen thermische schokken bepaalt, en het is de reden dat de keuze van de kwaliteit net zo goed een thermische beslissing is als een elektrische beslissing. Een kolom met een hoge CTE in een oven met hoog vermogen ontwikkelt bij elke booginslag spanning op de verbinding, en de storing stapelt zich op in plaats van in één keer te verschijnen.

As, op of onder 0,5% voor UHP en 0,30% voor RP en 0,25% voor HP als typische specificatie, is de niet-koolstoffractie. Het beïnvloedt het oxidatiegedrag aan de punt en draagt ​​materiaal bij aan de smelt. Voor een werkplaats die schoon staal maakt, is as eerder een metallurgische specificatie dan een huishoudlijn, en een certificaat waarin deze niet wordt vermeld, is om die reden onvolledig.

Het patroon bij alle drie is dat het certificaat het materiaal beschrijft en dat het materiaal de faalwijze bepaalt. Weerstand drijft oxidatie aan, CTE drijft thermische schokken aan, dichtheid en modulus drijven mechanische integriteit aan, en as drijft verontreiniging aan. Een COA goed lezen betekent dat je het tegen die kaart leest in plaats van tegen een enkel voldoende cijfer.

 

Hoe vergelijkt u twee COA-rapporten over grafietelektroden?

 

Vergelijking is alleen geldig als de twee documenten dezelfde eigenschappen rapporteren op basis van dezelfde methoden voor dezelfde diameter en kwaliteit. Het meeste werk bestaat uit het vaststellen van die voorwaarde voordat er getallen worden vergeleken, omdat agrafietelektrode van 250 mmcertificaat kan niet worden vergeleken met een certificaat dat is afgegeven voor een kolom van 600 mm, wat de cijfers ook zeggen.

Item Partij A Partij B Oordeel
Diameter en kwaliteit vermeld Bevestig tegen PO Bevestig tegen PO Moet precies overeenkomen
Weerstand, methode genoemd ASTM C611 aangehaald Methode niet genoemd Document B kan niet worden vergeleken
Batch-ID Cadeau Afwezig Document B is niet traceerbaar
Buigsterkte Gerapporteerd Gerapporteerd Vergelijk met dezelfde specificatie

De tabel illustreert de faalwijze die er het meest toe doet: een COA kan plausibele cijfers bevatten en toch onbruikbaar zijn voor vergelijking omdat de methode of de batch niet wordt genoemd. In dat geval is het de juiste actie om een ​​gecorrigeerd certificaat aan te vragen in plaats van de cijfers toch te vergelijken.

Als beide documenten compleet zijn, wordt de vergelijking per eigendom uitgevoerd. Weerstand eerst, omdat dit de meest consequente is en het meest gerapporteerd wordt. Dan de buigsterkte, die de overleving bij het hanteren voorspelt. Vervolgens bulkdichtheid, CTE en as. Breng ze niet samen in één enkele score: een batch die beter is wat betreft weerstand en slechter wat betreft buigsterkte is een ander voorstel, niet een beter of slechter voorstel.

De laatste vergelijking is tegen de specificatie en niet tegen de andere leverancier. Beide batches kunnen qua specificatie voldoen en toch verschillend zijn, en de beslissing van de koper gaat over welke positie binnen de band bij de oven past - niet over welk certificaat er schoner uitziet.

Vraag bij uw offerte een monster COA aan, wij verstrekken er één per batch.

 

Veelgestelde vragen

 

Wat moet er in een grafietelektrode COA zitten?

Vier dingen: de batchidentificatie, de diameter en kwaliteit, de testmethode die bij elke eigenschap wordt genoemd, en de gemeten waarde. Voor UHP betekent dit weerstandsvermogen volgens ASTM C611, modulus volgens ASTM C769 waar gerapporteerd, plus stortdichtheid, buigsterkte, as en CTE. Een certificaat zonder batchnummer of zonder methodereferenties kan niet getoetst worden aan een specificatie.

Wat is een goede weerstandswaarde voor een UHP-elektrode?

Op of onder 6,5 μΩ·m, gemeten volgens ASTM C611, volgens onze 250 mm UHP-specificatie. Positie binnen die band is net zo belangrijk als passeren: een batch aan het krappe uiteinde heeft meer marge tegen de interne verwarming die de oxidatie van de zijwanden veroorzaakt. Vergelijk de waarde met de kwaliteitsklasse, niet met het nummer van een andere leverancier.

Is een lager asgehalte altijd beter?

Lagere as is beter voor de zuiverheid van staal, omdat as de niet-koolstoffractie is die materiaal aan de smelt bijdraagt. UHP wordt gespecificeerd op of onder 0,5%, HP op of onder 0,25% en RP op of onder 0,30% als typische specificaties. Zeer lage ascijfers moeten nog steeds herleidbaar zijn tot een batch en een methode om zinvol te zijn.

Kan ik een COA accepteren zonder ASTM-methodereferenties?

Je kunt het lezen, maar je kunt het niet vergelijken. De weerstand die zonder ASTM C611 wordt gerapporteerd, kan niet worden gecontroleerd aan de hand van een specificatie die voor die methode is geschreven, omdat de meting gevoelig is voor de geometrie van het monster. Vraag om een ​​gecorrigeerd certificaat met de naam van de methode; een leverancier die er geen kan produceren heeft u een nummer gegeven zonder enige onderbouwing.

Hoe vaak moeten COA’s worden verstrekt?

Eén per batch, niet één per zending. Voor een zending die twee batches consolideert, zijn twee certificaten nodig, omdat de eigenschappen bij de batch horen en niet bij de container. Als een leverancier één enkel certificaat per bestelling afgeeft, ongeacht hoeveel batches er zijn getrokken, wordt de traceerbaarheidskoppeling tussen het document en de elektroden verbroken.

Garandeert een COA de prestaties van de elektrode?

Nee. Het registreert gemeten eigenschappen voor een batch; het voorspelt geen leven, consumptie of breuk. De prestaties zijn afhankelijk van de manier waarop de elektrode wordt aangebracht: stroomdichtheid, slakpraktijk, hantering en verbindingsmontage. Het COA geeft u een claimgrondslag als de prestatie wordt betwist, wat iets anders en beperkter is dan een garantie.

 

Vraag een offerte aan

 

Vertel ons de diameter, kwaliteit, lengte en nippeltype, en ons technische team zal de specificatie en het verzendschema bevestigen.Whatsapp: +86 155 1882 4805 · E-mail: inquiry@zaferroalloy.com· of verzend het formulier op onzecontactpagina.

Diameter:

Kwaliteit (RP/HP/UHP):

Lengte (mm):

Nippeltype (T3/T4/T5/T6):

Maandelijkse hoeveelheid (t):

Bestemmingshaven:

Richtprijs (optioneel):